Tempo di vlak 

               Ostrava           

             

 ÚVODEM .....

                  

Něco si můžete přikázat a něco zakázat. Ovšem s písničkami je to jinak, ty

musí přijít samy. Kolikrát přijdou, aniž to čekáte a aniž jste na to připraveni. Nakonec koukáte, co to vlastně vzniklo a jak je to vůbec možné ...

Tak nějak začíná předmluva k našemu prvnímu zpěvníku a mnohé vystihuje - ono to odněkud přišlo. To naše hraní a zpívání není až tolik cílené jak by se mohlo zdát, je totiž součástí něčeho většího. A dostáváme se k zásadní otázce - co je to vlastně tramping?  Definicí existuje mnoho a žádná, a celý život nelze vtěsnat do jedné poučky. Například pro nás to je spousta zábavy, zážitků, setkání, romantiky a dalšího, které nelze od stolu naplánovat.

Rádi bychom tedy využili této možnosti a trochu se vám představili i jinak, než jen svými písničkami. Chtěli bychom se alespoň trochu podělit o atmosféru našich akcí a všeho, co děláme. Tím vším se především dobře bavíme a doufáme, že i vy si v té hromadě textů a fotek najdete něco, co vás potěší.

 

Pokud to chcete vzít opravdu od začátku pusťte si historii, foto. Foto je docela veselé, však uvidíte. 

V odkazu napsali o nás jsme si dovolili shromáždit nám známé článečky o našich aktivitách i o nás samotných. Doporučujeme zvláště ohlasy na Zlatý klíč. Taky si moc vážíme článku J. Moravského Brabce "Slunný trampský podzim".

V rubrice napsali jsme jsme se chtěli podělit o zážitky a postřehy z našeho hraní na všelijakých festivalech. Začátky byly opravdu těžké ...

Odkaz Tóny cest vám představí kroniku našich pravidelných večerů v KD Gama v Ostravě Fifejdách. Mimo jiné se vám zde představí i všechny kapely, které kdy na této akci hrály. Za zmínku stojí, že poslední večer byl už 36. pokračováním Tónů cest.

Trampský guláš je víkendová akce s hraním a zpíváním bez aparátu. To vše s hostujícími kapelami, dobrým jídlem, pitím a zábavou až do rána.

Nesmí samozřejmě chybět také upoutávka na časopis Cesty věnovaný trampingu na Severní Moravě i v celé České republice.

První naše CD si připomeneme v rubrice CD Pro listí , CD Tajná přání veselými zážitky z natáčení a ukázkami ve formátu MP3. Hodně si vážíme předmluv Mikiho Ryvoly a Tonyho Linharta, které si zde také můžete přečíst.

Ve zpěvníku najdete všechny písničky z CD Pro listí i z CD Tajná přání včetně akordů a notových zápisů.

 

 

Velké ahoj posílá Tempo di vlak Ostrava